Napoje

Mleko migdałowe

Jakieś kilka miesięcy temu ograniczyliśmy spożycie nabiału. Przede wszystkim krowiego mleka.

Dlaczego? W skrócie mogę powiedzieć, bo tylko niemowlęta potrzebują mleka matki. Dorośli już nie potrzebują, tym bardziej krowiego,które jest zupełnie inne niż ludzkie.W krajach takich jak Chiny ludzie prawie w ogóle nie spożywają mleka i nabiału, są przez to zdrowsi. Między innymi nie chorują tak często na osteoporozę. A mówi się aby w jej przypadku jeść jogurty i pić mleko…Niestety jesteśmy wprowadzani często w błąd.:( Przetwory mleczne powodują dużo cierpienia o czym dowiedziałam się dopiero w tym roku. Lepiej późno niż wcale. Na dodatek większość mleka modyfikowanego dla niemowląt zrobionych jest właśnie z mleka krowiego.:(

Krótko mówiąc mleko i jego przetwory przyczyniają się do:

-występowania osteoporozy,

-nowotworów,

-alergii,

-astmy,

-anginy,

-atopowego zapalenia skóry,

-bólu brzucha,uszu, płuc, biegunek i wielu innych…

Nie jest to dla nas łatwe, bo bardzo lubimy sery. Dlatego zdarzy się nam je zjeść. Wybieramy wtedy kozi ser. Mleka już nie kupujemy. Chyba, że czasem dla gości. Ale wiedząc, co ono powoduje to nawet głupio mi je kupować i podawać. Jednak taki u nas problem jest z tym mlekiem, że lubimy pić kawę z mlekiem albo owsiankę na mleku. Dlatego robimy sobie mleko roślinne. Mleko albo napój roślinny migdałowy. Nie kupujemy gotowego ze sklepu, bo w składzie jest 2% migdałów;), woda, cukier i cała reszta dodatków chemicznych oczywiście.

Podaję przepis:

Na około 800 ml mleka migdałowego:

  • 1 szklanka płatków migdałowych,
  • 3 szklanki przegotowanej ostudzonej wody,

Płatki zalewamy szklanką wody i miksujemy na gładko w blenderze, albo urządzeniu podobnym. Przelewamy przez gazę, pieluszkę tetrową albo specjalny woreczek do mleka roślinnego. Odciskamy tyle ile się da. Wyjmujemy ”pulpę migdałową”, która została i ponownie wkładamy do blendera. Zalewamy drugą szklanką wody. Miksujemy i znowu odciskamy przez gazę. I ostatni raz robimy to z trzecią szklanką wody. Jeśli potrzebujecie to można je osłodzić na przykład 2 zmiksowanymi daktylami.

Mleko gotowe. Pamiętać trzeba o wstrząśnięciu przed użyciem. Bo oddziela się warstwa mleka od wody. Takie mleko trzeba spożyć w ciągu 3 dni. Przechowywać w lodówce. Polecamy serdecznie! Mleko to tylko kolorem przypomina mleko krowie. Na pewno nie smakiem.;)

Bardzo proszę o komentarze jeśli wypróbujecie przepis.;)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

płatki migdałowe zalane wodą

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

woreczek do mleka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

odciskanie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

”pulpa migdałowa”- nie wyrzucać, można zrobić z niej słodycze;)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

mleko migdałowe

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply